Ansatte ved Kultur, Bibliotek og Kompetanse

Kontaktinformasjon og arbeidsfelt. 

Ansatt

Ansvarsområde

Bilde

Randi Langøigjelten

Fylkessjef Kultur, bibliotek og kompetanse
randi.langoigjelten@hedmark.org
625 44 427 / 415 21 414

  • Lederoppgaver
  • HMS oppgaver
  • IKA-Øst IKS

Øyvind Midtskogen

Ass. fylkessjef
oyvind.midtskogen@hedmark.org
625 44 426 / 992 56 474

Lars Gotaas

Seniorrådgiver
lars.gotaas@hedmark.org
625 44 432 / 411 06 913

  • Fysisk aktivitet
  • Friluftsliv
  • Spillemidler
  • Sykkel

Mostafa Pourbayat

Rådgiver
mostafa.pourbayat@hedmark.org
625 44 422 / 986 31 571

  • Flerkulturelt arbeid

Bjørn Westad

Rådgiver
bjorn.westad@hedmark.org
625 44 003 / 952 13 157

Generelle Kulturmidler 

  • Forvaltning av tilskudd

Camilla Øien Østmo

Sekretær
camilla.ostmo@hedmark.org
625 44 339 / 906 50 741

  • Merkantile oppgaver
  • Kulturkort for ungdom
  • Barne- og ungdomsaktivitet 
    • Forvaltning av tilskudd til
      fylkesledd av frivillige organisasjoner

Kari Nilssen

Seniorrådgiver
kari.nilssen@hedmark.org
625 44 446 / 480 74 327

  • Idrett
  • Idrettsanlegg 
    • Forvaltning av tilskudd fra Spillemiddelordningen
  • Mesterskapsstøtte
  • Idrettsstipend

Kjersti Rønning Huber

Konsulent
kjersti.ronning.huber@hedmark.org
625 44 428 / 948 11 726

  • Idrett
  • Fysisk aktivitet
  • Ungdoms OL 2016

Jørn Øversveen

Rådgiver
jorn.oversveen@hedmark.org
625 44 525 / 413 36 912

Linda Stewart

Seniorrådgiver
linda.stewart@hedmark.org
625 44 082 / 469 55 207

  • Kulturbygg 
    • Forvaltning av tilskudd fra Spillemiddelordningen
  • Museumssaker
  • IKA Øst iks

Lise Cathrine Pedersen

Prosjektleder 
lcp@hedmark.org
41 57 47 91

  • Kulturkort for ungdom 
  • Økonomi

Berit Strømshoved

Faglig leder fylkesbiblioteket
berit.stromshoved@hedmark.org
41 64 81 57

  • Fagansvarlig bibliotek
  • Prosjektutvikling, -veiledning og -samarbeid
  • Saksbehandling- bibliotekfaglige henvendelser, tilskudd, planverk
  • Statistikk
  • Transportordning
  • Publisering/kommunikasjon

Elin Gammelmo

Rådgiver
elin.gammelmo@hedmark.org
48 14 29 52

  • Kontakt mot bibliotek i videregående skole
  • Kontakt for Mikromarc
  • Formidling

Amund Haugen Steinbakken

Rådgiver 
amund.haugen.steinbakken
@hedmark.org
90 47 62 23

  • Prosjektutvikling, -veiledning og -samarbeid
  • Formidling
  • Kontakt leseombudsordningen
  • Kontakt mot folkebibliotekene

Kirsti S. Kristiansen

Sekretær
kirsti.kristiansen@hedmark.org
90 67 48 06

  • Merkantile oppgaver - regnskap
  • Kurs/arrangementer– tilrettelegging
  • Kontakt for Bibliofil, samsøk Hedmark
  • Innkjøp e-bøker
Kirsti S. Kristiansen
Ansatte ved Kultur, bibliotek og kompetanse