Om skolen

Øvrebyen videregående skole ligger i idylliske omgivelser ved Kongsvinger festning. Skolen har 60 ansatte og 450 elever.
Sist oppdatert 05.12.2017

Skolens ledelse

Rektor

Hege Elisabet Nordgaard
Telefon:62825810
Mobil:91797131
e-post: hege.elisabet.nordgaard@hedmark.org

Assisterende rektor

Øivind Smerkerud
Telefon:62825820
Mobil:93210623
e-post: oivind.smerkerud@hedmark.org

Avdelingsledere

Anne Rikvold Jess
Studieleder
Telefon:62825812
Mobil:93068127
e-post:anne.jess@hedmark.org

 

Ingunn Økland Jacobsen
Avdelingsleder språk og samfunnsfag
Telefon:62825823
Mobil:90985657
e-post:ingunn.jacobsen@hedmark.org

 

Jo Håkon Johansen
Avdelingsleder språk og samfunnsfag
Telefon:62825821
Mobil:92061525
e-post:jo.johansen@hedmark.org

Eivind Lande
Avdelingsleder realfag
Telefon:62825822
Mobil:97751954
e-post:eivind.lande@hedmark.org

 

Anders Holm
Adm. leder
Telefon:62825811
Mobil:93015345
e-post:anders.holm@hedmark.org

 

Rådgivere

Tone Nordseth Liheim
Rådgiver
Telefon:62825814
Mobil:
e-post:tone.nordseth.liheim@hedmark.org

 

Anne Sofie Fagernes
Rådgiver
Telefon:62825815
Mobil:
e-post:anne.sofie.fagernes@hedmark.org

Kontaktinformasjon ansatte

Finn ansatte 

Kontaktlærere

 Kontaktlærere 2017/18

Kontaktlærere 2017/2018

 

1STA      Arja Grenager Sørmo

1STB      Dag Rønningen

1STC      Silje Bjørgeengen

1IDE       Olle Morten Lund

1SEF      Siri Synnestvedt

 

 

2STA      Jan Roger Myhre

2STB      Inga Lill Grønnerud

2STC      Erik Tiller

2IDE       Simen Aasvestad

2SEF      Therese Walle

 

 

3STA      Kristine Olsen

3STB      Kyrre Solli

3STC      Andreas Rønquist

3STD     Hjørdis Ingebrigtsen

3IDE       Nina Mohn

3STPÅ   Solveig Benedikte Jansen

Årsmelding

 Årsmelding Øvrebyen VGS 16-17

Utviklingplan

 Utviklingsplan Øvrebyen VGS 17-18

Skolens historie

Fant du det du lette etter?

Takk for din tilbakemelding

Hva forsøkte du å finne?