Om skolen

    Solør videregående skole er en av de største videregående skolene i Hedmark med et bredt tilbud av utdanningsprogram. Skolen ble etablert 1. august 2003 og er en sammenslåing av de tidligere videregående skolene: Åsnes videregående skole, Våler videregående skole, og Sønsterud skogskole.
    Sist oppdatert 08.12.2017

    Skolen lokalisert på Braskereidfoss i Våler, samt på Sønsterud, Flisa og Klokkergården i Åsnes. Skolen er inndelt i 11 avdelinger, hvorav 7 er relatert til utdanningsprogrammene.

    Avdeling for utdanningsprogram:

    • Studiespesialisering
    • Bygg- og anleggsteknikk
    • Elektrofag
    • Helse- og oppvekstfag
    • Naturbruk
    • Service og samferdsel
    • Teknikk og industriell produksjon

    I tillegg har vi:

    • Avdeling for kantine og renhold
    • Avdeling for drift
    • Avdeling for elevtjenester
    • Avdeling for Klokkergården (institusjonsundervisning)

    Rektor:
    Einar Moan
    e-post: einar.moan@hedmark.org
    tlf nr: 907 65 659

    Assisterende rektor:
    Kjersti Støre
    e-post: kjersti.store@hedmark.org
    tlf nr: 906 21 852

    Avdelingsleder elevtjenester:
    Anders Olastuen
    e-post: anders.olastuen@hedmark.org
    tlf nr: 991 04 248

    Avdelingsleder merkantilt ansatte:
    Turid Mortensrud Sundeng
    e-post: turid.sundeng@hedmark.org
    tlf nr: 62 95 53 12

    Avdelingsleder renhold og kantine:
    Anne Strætkvern Almquist
    e-post: anne.almqvist@hedmark.org
    tlf nr: 957 22 436

    Avdelingsleder Studiespesialisering og Elektro
    Kari Gunn Lie Sveen
    e-post: kari.lie.sveen@hedmark.org
    tlf nr:905 37 558

    Avdelingsleder Helse- og oppvekst
    Ranveig Kleven Rundberget
    e-post: ranveig.rundberget@hedmark.org
    tlf nr: 994 40 230

    Avdelingsleder Bygg- og anleggsteknikk
    Henning Olsen
    e-post: henning.olsen@hedmark.org
    tlf nr: 480 63 266

    Avdelingsleder Teknikk og industriell produksjon og Service og samferdsel
    Håkon Kjernlie
    e-post: hakon.kjernlie@hedmark.org
    tlf nr:932 41 590

    Avdelingsleder avdeling Klokkergården
    Ståle Sjaatil
    e-post: stale.sjaatil@hedmark.org
    tlf nr:975 29 813

    Fant du det du lette etter?

    Takk for din tilbakemelding

    Hva forsøkte du å finne?