Om skolen

Her finner du informasjon om skolens historikk, organisasjonskart, ledelsen og styrings dokumenter.
Sist oppdatert 05.12.2017
Trapperom

 

 

Storhamar videregående skole kan spore sin historie helt tilbake til begynnelsen av 1900-tallet. Mange elevkull har blitt uteksaminert gjennom årene, og tilholdsstedene har vært flere. I dag er Storhamar vgs en moderne kombinert skole som tilbyr flere utdanningsprogram for både ungdom og voksne.

I 1988 ble hjelpe-pleierutdanningen i Hamar og på Sanderud lagt til skolen.Med den store utvidelsen av kurstilbud, ble det klart at lokalene i Høyensalgate ikke kunne romme alle skolens klasser. Det ble derfor leid lokaler på flere steder i sentrum av byen og på Ridabu, Rollsløkken og Midtbyen skoler, samt i Ajerhallen da den ble bygget.

Da Reform-94 ble innført, var vi midt i planleggingen av ny skole på Storhamar. Dette var et svært gunstig tidspunkt for skolen til å få lokaler og utstyr som var i tråd med den nye reformen. Storhamar videregående skole var innflytningsklar og kunne ønske elevene velkommen til nye, flotte lokaler i august 1995.

I 2008 fikk Storhamar videregående skole omsider mulighet til å utvide sine tilbud med studieforberedende utdanningsprogram, dvs Idrettsfag og Påbygging til generell studiekompetanse.

Fra 2008 til 2015 var Storhamar videregående skole lokalisert på to studiesteder, men til skolestart 2015 ble alle utdanningsprogrammene samlet under samme tak i Mabel Sandbergs veg 25.  

I en årrekke har skolen hatt ansvar for institusjonsundervisning i Hamar og Ilseng Fengsel, og ved Fossumkollektivene. I tillegg har skolen ansvar for Senter for voksnes læring (tidligere kalt studiesenter for voksne), og har kunnet tilby en rekke kurs, både innen yrkesfag og generell studiekompetanse.

Hildegard Johannessen
Rektor, Storhamar videregående skole
Tlf: 412 82 873
hildegard.johannessen@hedmark.org 

Svein Risbakken

Assisterende rektor, Storhamar videregående skole
Tlf 995 06 661
svein.risbakken@hedmark.org 

Åsa Rogstadkjærnet
Leder pedagogisk støtte, Storhamar videregående skole
TLf: 957 99 027
asaro@hedmark.org 

Grethe Borchgrevink Alu
Avdelingsleder Helse- og oppvekstfag, Storhamar videregående skole
Tlf: 975 61 150
grethe.borchgrevink.alu@hedmark.org 

Rudi A. Syversen
Avdelingsleder Restaurant- og matfag, Storhamar videregående skole
Tlf: 977 66 476
rudi.syversen@hedmark.org 

Eva Grytan
Avdelingsleder Idrettsfag, Storhamar videregående skole
Tlf: 413 13 084
eva.grytan@hedmark.org 

Tor Syversen
Avdelingsleder Fengsels- og Institusjonsundervisning 
TLf: 907 52 176
tor.syversen@hedmark.org 

Ann Cecilie Blom-Hagen
Avdelingsleder fellesfag og påbygg, Storhamar videregående skole
Tlf: 984 01 284
ann-cecilie.blom-hagen@hedmark.org 

Tove Spikkerud
Avdelingsleder Senter for voksnes læring, Storhamar videregående skole
Tlf: 907 26 913
tove.spikkerud@hedmark.org

Storhamar videregående skoles verdigrunnlag

Årsmelding 2016-2017 for Storhamar vgs

Utviklingsplan 2017-2018 for Storhamar vgs

 

 

Kriseberedskapsplan Storhamar vgs

Handlingskort til kriseberedskapsplan Storhamar vgs

Fant du det du lette etter?

Takk for din tilbakemelding

Hva forsøkte du å finne?